Rok 2016 + cíle a přání na rok 2017

3. ledna 2017 v 1:21 |  Ze života
Měla jsem v plánu, že ohlédnutí za minulým rokem a všechny mé přání a cíle zveřejním dříve. Bohužel jsem se k tomu nedostala.

Co se u mě událo za poslední měsíc?

Pár dní před Vánoci jsem onemocněla. Sice jen nějaká chřipka, ale měla jsem horečky a zvracela jsem. Musela jsem si vzít neschopenku, ačkoli nerada. Třetí den mi už bylo díky lékům na žaludek a na horečku mnohem lépe, cítila jsem se zdravě. Nicméně jsem byla zavřená sama na bytě. Přítel byl každý večer s kamarády. Mrzelo mě, že za mnou ani nezajel - ani ho nenapadlo se zeptat.
Přijel ke mně až den před Štědrým dnem... a to se ještě hodinu rozhodoval, protože měl (nečekaně) domluvenou hospodu s kamarádem. Nekecala jsem mu do toho, napsala jsem mu, že ho přemlouvat nebudu, ať se rozhodne sám. Jsem taková, že nikoho neomezuji a nechávám volbu na něm - ať tráví čas, jak chce. Poslední dobou se mi zdá, že na to doplácím.
Štve mě hodně věcí. Náš vztah zdaleka není ideální (i když si to každý z okolí myslí)... ale jakmile jsem s ním, je všechno skvělý, krásný, úžasný.Přišla sobota, Štědrý den. První Vánoce, které jsem strávila naprosto SAMA. Zavřená na bytě.
Člověk si snaží namlouvat, že je to den jako každý jiný, ale nakonec to na něj stejně dolehne.
Přítel přijel až večer a byl u mě hodinu a půl (ale on u mě i jindy déle jak tři hodiny nebývá, pokud u mě výjimečně nespí - a to se stává pouze v případě, že někde pijeme a jemu už nic nejede domů). Dal mi dárek, popovídali jsme si a jel pít s kamarády. Ani ho nenapadlo mi nabídnout, abych šla taky. Nebo ho nenapadlo strávit ten večer se mnou. Věděl, že jsem celé svátky sama a že ani konec roku spolu neoslavíme. A to mu ještě jeho mamka nabízela, abych u nich byla na štědrovečerní večeři. On jí řekl, že bych nechtěla. Tím pádem to rozhodl za mě. Já se k němu vnucovat nebudu. Třeba se jednou dočkám a vezmě mě tam.
Štědrý den i večer byly hrozný - chyběla mi rodina, přítel. Dokonce i ten blbej kapr se salátem a stromeček. :D

Hned po Vánocích jsem šla do práce. Stále pracuji v domově pro seniory, ale je to tam náročný.
Momentálně jsem tam měsíc a půl... ale nevidím to na dlouho. Po tom, co tu s lidmi zkouším, jsem se zařekla, že do důchoďáku už nikdy.

Po svátcích jsme jeli s přítelem a jeho dlouholetými přáteli (B. + T. - jsou také pár) na výlet do Prahy.
Večer před výletem mi volala B., když měli vánoční posezení se starou partou. Byla jsem také zvaná, ale byla jsem po denní, byla tam i přítelova Bývalá přítelkyně (byli spolu 6 let)... a tak jsem neměla náladu se zúčastnit.
S B. jsme výlet domluvily. O hodinu později mi volala, jestli mi nevadí, když s námi autem tam pojede i Bývalá. V Praze bydlí, tak aby nemusela vlakem.
Ráno před odjezdem pršelo a moje nálada na výlet byla pryč. Cesta naštěstí docela rychle utekla a Bývalá byla milá a bavila se i se mnou. Vím, že jsou s přítelem kamarádi a že ona má už svůj život se svým přítelem.
Výlet se ale stejně nepovedl. Celý den pršelo a to dost. Nakonec jsme se nepodívali nikam, jen do obchodního centra, kde si B. a T. nakoupili... dali jsme si oběd a jeli zase domů.
Po příjezdu do našeho města mě vysadili doma a přítele rovnou v hospodě, protože si cestou stihl domluvit šipky.
Byla jsem celý den divná/protivná a vím to. Přítel se mě celou cestu autem domů ptal, jestli se něco neděje.
Další den jsme šli na procházku a bylo to to samé. Měla jsem pocit, že se ten den ani nemáme o čem bavit. Najednou mě tolik věcí mrzelo. Nechtěla jsem být naštvaná, ale byla jsem a nešlo to překonat. On si toho všiml. Ptal se mě, co mi vadí, co se mi nelíbí... že chce, abych byla šťastná. Měla jsem mu to říct, ale nevěděla jsem JAK. Ono začít najednou: "Trávíš se mnou málo času, jsi pořád s kamarády v hospodě, nespíš u mě, nikdy jsi mě k sobě nevzal.." To by asi nebylo nic moc. Jenže by se mi ulevilo. Možná by s tím i něco udělal.

Konec roku jsem strávila v práci. 30. 12. - denní a 31. 12. a 1. 1. jsem měla noční.
Na noční máme směny po jednom, takže i na Nový rok jsem byla sama. Alespoň jsem se o půlnoci podívala z okna na ohňostroje a pak jsem dál pokračovala v práci.

Celý prosinec stál za nic.
Teď už ale k tomu, co jsem měla sepsané mnohem dříve.

STRUČNÉ SHRNUTÍ ROKU 2016:

ŠKOLA
 • Dokončila jsem třetí ročník bakalářského studia.
 • Dopsala jsem bakalářku.
 • Oponentce se BP nelíbila a nedoporučila ji k ústní obhajobě.
 • Nešla jsem na státnice.
 • Jsem stále studentkou, ale do školy nechodím.
 • Čekám na státnice, které budou v červnu.
PRÁCE
 • Ukončila jsem brigádu v jedné firmě na počítači, kde jsem dělala administrativu 3 roky.
 • Nastoupila jsem ke škole do práce na HPP jako osobní asistentka a 3 měsíce pečovala o lidi v jejich domovech. Poté jsem si uvědomila, že nezvládám psát bakalářku, nestíhám se učit na státnice a skončila jsem tam (zbytečně).
 • Nastoupila jsem do domova pro seniory jako pečovatelka. Byla jsem tam tři dvanáctky a pak jsem pracovní poměr ukončila, protože se mi ozvali z nemocnice, že mě vezmou jako zdravotnickou asistentku - měla jsem z toho vážně radost!
 • Nastoupila jsem do nemocnice na gastro... mojí první směnou byla noční, která byla šílená. Uvědomila jsem si, že si toho ze zdravotní školy už moc nepamatuji a že momentálně takovou pozici nezvládnu.
 • Nastoupila jsem do jiného domova pro seniory, kde jsem momentálně měsíc a půl.
"VZTAHY"
 • Hned na začátku roku mě začal Trenér vozit autem domů z fitka, zbláznila jsem se do něj. :D Dřív jsem všem těm náznakům nedávala takový význam... teď už vím, že význam měly.
 • V únoru jsem se po dlouhém odhodlávání rozešla s přítelem R. - byli jsme spolu 4 roky, z toho jsme spolu 3 a půl roku žili.
 • Začala jsem si s R. kamarádem -> Zadaným. Prasklo to a my se přestali stýkat, potom mě několikrát kontaktoval, naposledy nedávno... ale já už o nic s ním nestála.
 • Začala jsem si (a taky to ukončila) s jeho dalším kamarádem -> Drsňákem. Chodili jsme spolu na tajňačku pít, chodili jsme spolu na cigárka, jezdil ke mně na návštěvy, psali jsme si každou kravinu, posílali si sprostý animace a fotky, bavili jsme se o všem. A ano, spali jsme spolu. :D
 • Byla jsem na rande se známým Trenéra, který se mnou chtěl pak být, ale já ho odmítla.
 • Na diskotéce jsem se seznámila a líbala s J. (kluk o pár let mladší než já), který mě pak vzal na rande do Zoo. Chtěl se mnou pořád být a vyznal mi lásku.. i jeho jsem musela odmítnout, protože jsem k němu nic necítila a nefungovalo by to.
 • Po jedné párty jsme skončili s kamarádkou u kluků na baráku, s jedním jsem si také začala. :DDD
 • Vyspala jsem se s Trenérem, do kterého jsem byla rok zamilovaná jak blázen. Když se vidíme, má dál narážky. Zážitků s ním mám plno. Teď se mu snažím vyhýbat. :D
 • Seznámila jsem se se současným přítelem. Jsme spolu půl roku.
BYDLENÍ
 • Po rozchodu jsem se odstěhovala od Ex-přítele. Pronajala jsem si pokoj v bývalém hotelu.
 • Nemohla jsem to tam vydržet, bylo to tam šílené a Ex-příteli se stěhovala naše spolubydlící do Německa.
 • Šla jsem k němu bydlet zpátky. :D :D To jsem vám asi zatajila... bydlím tu už od května, máme každý svůj pokoj a ne, žádný problém v tom není a ani spolu nic nemáme... jsme jako nejlepší kamarádi. Já mám svého přítele, on svoji přítelkyni.
DALŠÍ PLUSY A MÍNUSY
 • + Teprve jsem zhubla 10 kg, začala se mi zpevňovat postava.
 • + Hodně jsem cvičila.
 • - Přibrala jsem 10kg postupně zpět.
 • - Cvičení jsem omezila na minimum.
 • - Dostala jsem se finančně na úplné dno, jsem tam stále.
 • - Začala jsem zase kouřit (rok jsem bez cigaret vydržela a pak jsem to pokazila).
 • + Zažila jsem první dovolenou u moře, zatím svojí nejlepší dovolenou vůbec.
 • + Zážitky s přítelem.. to, jak se s ním cítím.
 • + Poznala jsem hodně nových lidí, kamarádů, kamarádek.

CÍLE A PŘÁNÍ, KTERÉ SI V ROCE 2017 SPLNÍM

1) Budu chodit pravidelně cvičit
Alespoň 3x týdně... budu chodit do fitka + začnu běhat.

2) Budu zase zdravě jíst
Svědčilo to mému zdraví, mé postavě, vlasům, pleti... jak jsem jedla delší dobu zdravě, neměla jsem snad žádné problémy. Celkově jsem se cítila lépe. Bohužel jsem momentálně hodně omezená financemi, jinak bych nejedla tak, jak teď jím.

3) Zhubnu - minimálně 10kg
Což souvisí s prvními body. Pokud budu pravidelně cvičit a zdravě jíst, doufám, že se mi postava opět začne měnit k lepšímu a já budu tím pádem spokojenější.

4) Zruším si na kartě povolené přečerpání
Abych už nemohla nikdy do mínusu. Poučila jsem se dost.
Jenže to bude ještě trvat, než se dostanu alespoň na nulu.

5) Jakmile budu mít peníze, nakoupím si oblečení/doplňky, které už nutně potřebuji
Některé už opravdu nutně a budou na prvním místě... některé nejsou tak důležité, ale přijde určitě řada i na ně. Na žádných nákupech jsem nebyla nějaký ten měsíc.

6) Budu mít práci
I kdybych na této pozici, na které jsem, chtěla skončit... najdu si teprve něco nového. Skončím případně až ve chvíli, kdy nastoupím jinam.

7) Udělám státnice

8) Přestanu kouřit
Sice kvůli penězům stejně už moc nekouřím, ale už si ani od nikoho cigaretu nevezmu a přestanu zase úplně. Jen je to o to těžší, že přítel je kuřák.

9) Omezím pití alkoholu
Když už se někam půjde, budu pít jen bílé víno nebo vinný střik a nebudu to přehánět. :D

10) Udělám si řidičák na auto

11) Koupím si auto (Určitě :D)

12) Půjdu dálkově studovat Diplomovanou sestru
V případě, že změní zákon a nebude to už na takovou dobu. Všechno si tam zopakuju a pak si seženu lepší práci.

13) Pokud nevyjde Diplomovaná sestra, zkusím po státnicích práci ve školce

14) Dám si tetování na bok, přes žebra

15) Zkusím ještě nějaký závod v aerobiku

16) Zúčastním se nějakého běžeckého závodu
Ještě jsem ani běhat nezačala, ale dobrý cíl. :D

17) Zúčastním se závodu typu army run nebo spartan race
Vím, že je to náročný, ale chci trénovat a zkusit si to, dokud můžu.

18) Začnu více hrát na kytaru

19) Nechám si udělat fotky od profesionálního fotografa
Samozřejmě až zhubnu a budu na to mít prachy. :D

20) Pojedu lyžovat
Vyjde to pravděpodobně až příští rok v zimě, ale pořád to do 2017 spadá. :D

21) V létě vycestuju na dovolenou k moři
Snad se současným partnerem.

22) V létě pojedu na nějaký hudební festival

23) Budu více číst

24) Naučím se pořádně vařit

25) Budu jezdit alespoň 1x měsíčně navštěvovat rodinu
Což by bylo možné, kdybych měla ten řidičák a auto. Jinak je to cestování na dlouho. Trávím s nimi minimum času a mrzí mě to.

26) Dojdu si na oční
Už asi půl roku nosím kontaktní čočky, které si objednávám z internetu a které nemám nikým předepsané. Dioptrie jsem vzala podle brýlí... a to je prý tak jako tak špatně.

27) Koupím si nový notebook

28) Budu jezdit více na výlety

29) Koupím si mobil s lepším foťákem, příp. foťák

30) Koupím si kolo :D

Je to spíše shrnutí pro mě samotnou. Doufám ale, že alespoň většina z toho se mi v letošním roce podaří.

Ale nejvíce ze všeho si přeji, abych byla já i všichni blízcí a přátelé zdraví a šťastní. Abych dořešila vše ohledně financí, abych trávila více času s rodinou a vynahradila jim teď ty roky, kdy jsem nebyla schopná si na ně udělat čas... a aby nám to s přítelem fungovalo a vydrželo nám to spolu.
Vám do tohoto roku přeji totéž. Hlavně hodně štěstí, zdraví a lásky. To je totiž to nejdůležitější.
Lucie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 3. ledna 2017 v 2:16 | Reagovat

pěkný blog

2 Melly Melly | Web | 3. ledna 2017 v 9:56 | Reagovat

S těmi Vánoci je to teda pěkně na pytel. A popravdě myslím, že by sis to s přítelem měla nějak vyříkat, protože tenhle stav není v pořádku... neměla bys mu tajit, jak se cítíš...
Držím palce, ať se ti povede splnit co nejvíce těch cílů do dalšího roku, hlavně ale, ať jsi spokojená :)

3 Nikola Nikola | Web | 3. ledna 2017 v 10:10 | Reagovat

Držím palce, ať se co nejvíce cílů splní, mě samotné to moc nevychází....

4 x x | 3. ledna 2017 v 12:27 | Reagovat

Možná mu není příjemné trávit čas - byť v latentní - přítomnosti Tvého bývalého partnera...

5 Rose Tascher Rose Tascher | E-mail | Web | 3. ledna 2017 v 14:13 | Reagovat

S přítelem by jsi měla vyřešit, co ti vadí.. protože tohle nejsou žádné blbinky, které by jsi měla tajit, ale vážné věci, které si musíte vyříkat, když tě trápí :)

Tyjo, že jsi spala s Trenérem, to je pro mě novinka!! :))

Moc přeji, aby byl rok 2017 co nejlepší !! :)

6 Jajinka Jajinka | Web | 4. ledna 2017 v 11:23 | Reagovat

Máš hodne plánu na rok 2017 a netrestej se pokud ti nějaká nevyjdou :) Rok jsi měla docela hustý :D
To jak to spolu s přítelem máte se mi teda moc nelíbí, to na fungující vztah nevypadá. Naopak to vypadá, že přítel zrovna moc velký zájem o vztah s tebou nemá :( Divím se, že neví, co vše ti ve vztahu shází. Měl by a dokud mu to neřekneš, nic se nezmění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama